صفحه خانگی|افزودن به علاقه مندی ها
  
ایلیا رایان » جدیدترین مطالب
نحوه نمایش مطالب: تاریخ | امتیاز | بازدیدها | نظرات | الفبایی

تعریف مزایای بیمه عمر/ آیا می دانستید

آیا می دانستید :

آیا می دانستید در میان کشورهای پیشرفته جهان درکشور آمریکا 100% در سایر کشورها 80 % مردم بیمه عمر دارند اما در کشور ایران تنها 7% مردم بیمه عمر دارند!

- آیا می دانستید که تنها بیمه ای که چه دچار خسارت بشوید یا چه دچار خسارت نشوید ، در هر دو صورت سود می برید،تنها بیمه عمر هست!

- آیا می دانستید که بیمه عمر از میان تمامی بیمه های خودرو ، آتش سوزی ، مسئولیت و ... ( که حق بیمه گزافی بابت جلوگیری از احتمال خطر و حادثه احتمالی می پردازید اما در پایان وقتی هیچ حادثه ای رخ نداد مبالغی که پرداخت کرده اید قابل بازگشت نیست ) تنها بیمه ای است که چه در صورت استفاده از آن در زمان حادثه چه در غیر استفاده از آن کل مبالغی که بابت آن پرداخته اید در پایان قرار داد به شما پرداخت می شود ! ( + سود مشارکت تضمینی 18% و 85% سود مرکب )

- آیا می دانستید که بیمه عمر یک پس انداز طلایی محسوب می شود که علاوه بر پوشش بیمه ای عالی خود در پایان مدت قرارداد بیمه سود مشارکت +سود مرکب +کل کل مبالغ سرمایه ای که تا آن زمان پرداخته اید + کل مبالغ پرداختی های خود تا آن وقت رو می توانید یکجا دریافت می کنید !! مثلا ( 1یا2میلیارد تومان یکجا)

- آیا می دانستید بیمه عمر ( به شرط حیات ) از هر گونه پس انداز ارزی ، بانکی و نقدی بهتر است زیرا در زمان حادثه پس انداز ارزی ، بانکی و نقدی شما همان مقدار هست که بود( مثلا10میلیون ) اما سرمایه شما در هنگام حادثه علاوه بر پس اندازه پرداختی خود (مثلا 10میلیون ) تا سقف 40 تا 100میلیون و ... مازاد بر پس انداز خود بابت حادثه دریافت می کنید بدون اینکه از پس انداز اصلی خود ( 10میلیون تومان پس انداز شده در بیمه ) حتی ریالی کسر شود !!!!

آیا می دانستید بیمه عمر تنها کالایی هست که با خرید آن و استفاده از آن نه تنها از قیمت آن کسر نمی شود . بلکه به آن اضافه نیز می گردد !!!(مثال همان موردفوق)

- آیا می دانستید بعداز پایان مدت بیمه (10-20یا 30 سال ) کل مبلغی را که تا آنزمان پرداخت کرده اید + سود مرکب وسود مشارکت را می توانید یکجا دریافت کنید ( مثلا 2میلیارد ) در حال اینکه در بیمه تامین اجتماعی هرگز چنین امکانی وجود ندارد !!!

حتی اگر بیکار خانه دار و ... هم بوده باشید نیز می توانید بیمه شوید و بازنشسته شوید ! برخلاف بیمه تامین اجتماعی که حتما بایستی در یک شرکت یا سازمانی کارمند یا عضو بوده باشید تا بیمه شده باشید !

- آیا می دانستید که برخلاف بیمه تامین اجتماعی که مدت قرار داد آن 30 سال است شما می توانید بیمه با مدت زمان کمتر ، 10 -20 سال و امثالهم شوید !!!

- آیا می دانستید که شمامی توانید با داشتن بیمه عمر ،هر وقت نیاز به وام پیدا کردید ،از وام 4% ( بدون ضامن ، چک و وثیقه ) در عرض 20 دقیقه بهره مند شوید!!

- آیا می دانستید که همه بیمه های عمر و ... هم در زمان تاسیس و هم در حین فعالیت و سرمایه گذاری بطور کامل زیر نظر بیمه مرکزی هستند و از طرف بیمه مرکزی گارانتینه می شوند لذا زیر نظر بیمه مرکزی اندوخته های مشتریان را سرمایه گذاری نموده و سود آن را در بیمه های آنها منظور می نمایند ! و مشتریان بدون هیچگونه ریسک و نگرانی می توانند بیمه شوند!

- آیا می دانستید علاوه بر مزایای فوق می توانید با داشتن بیمه عمر از تخفیف 25% بیمه شخص ثالث 35 %در بیمه بدنه و 40 % در بیمه آتش سوزی بهره مند شوید.

- آیا می دانستید در بیمه های عمر برای هر مورد از بیماری های سخت اعم از سکته قلبی ، سکته مغزی ، جراحی باز قلب ، پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان 25 میلیون تومان ( جمعا125میلیون تومان ) بدون توجه به هزینه انجام شده بهره مند می شوید !

- آیا می دانستید که در بیمه های عمر می توانید بابت از کارافتادگی کامل و دائم تا سقف 40 میلیون تومان غرامت ( بهمراه معاف از پرداخت حق بیمه ماهانه )و بابت از کار افتادگی جزئی و غیر دائم تا سقف 100میلیون تومان غرامت دریافت می کنید !! بهمراه پرداخت هزینه های پزشکی ناشی از حادثه تا سقف 10میلیون تومان!

- آیا میدانستید در صورت فوت عادی 100میلیون تومان و در صورت فوت بر اثر حادثه 200 میلیون تومان دریافت می نمایید !

- آیا می دانستید در بیمه های عمر بعد از پرداخت چندین قسط بیمه که اندوخته شما به سقف 2 میلیون تومان رسید بطور خودکار شامل بیمه تکمیل درمان می شوید و بابت این پوشش اضافی هیچ هزینه مازادی رو نیز پرداخت نمی کنید !!

- آیا میدانستید حق بیمه پرداختی ماهانه بیمه عمر و مدت دوره بیمه  کاملا انعطاف پذیر بوده و در سررسید هر یک از سنوات قابل تغییر است !!

 

- آیا میدانستید حق بیمه عمر می تواند از مبلغ ناچیزی مثل 50 هزارتومان 75، 100 و ... به بالا نیز باشد حال آنکه حق بیمه تامین اجتماعی بالاتر از 150 هزار تومان در ماه بودده و اجباری و غیر قابل انعطاف پذیر هست !!

بررسی بیمه عمر از نظر شرعی

بررسی بیمه عمر از نظر شرعی

یکی از ابهاماتی که معمولا در مورد بیمه های عمر و اندوخته ساز مورد سوال قرار می گیرد، مباحث شرعی آن می باشد که در این مقاله سعی می شود به صورت جامع و کامل به این سوال (بیمه عمر) پاسخ دهیم.

در ابتدا سوالات بیمه گذاران گرامی بیمه پاسارگاد که برای ما ارسال داشتند قرار داده و به پاسخ آن از نظر مراجع تقلید می پردازیم.

1- حضرت آية اللـه حاج سيد محمد محسن حسيني طهرانی
سؤال: ضمن عرض سلام و ادب سوال بنده از محضر حضرتعالی در مورد بيمه عمر و سرمايه گذاری است به تازگی از سوی شركتهای بيمه گر طرحی و مطرح شده به اين صورت كه به مدت سی سال شخص هر سال مبلغي ميپردازد تا سی سال و بعد از سی سال بيمه مبلغي علاوه بر مبلغ پرداخت شده توسط شخص به او ميپردازند.
به اين صورت كه مثلا سال اول دويست تومان ميپردازد سال دوم دويست و بيست تومان تا سال بيستم 1.2ميليون تومان ميپردازد كه كلا ميشود 11 ميليون تومان يعنی هر سال ده درصد بيش از سال گذشته ميپردازد.
بعد از بيست سال بيمه مبلغ 60 ميليون تومان به شخص ميپردازد حالا ميتواند بصورت يكجا دريافت كند، حالا سوال بنده اينست كه ايا دريافت اين وجوه به صورت فوق الذكر از لحاظ شرعي جايز است يا خير؟

پاسخ: اگر پرداخت این مبلغ در راستای انعقاد شرکت بیمه است که سود حاصل از آن بدین کیفیّت توزیع می شود، ایرادی ندارد البته در صورتی که احتساب ضرر در اینجا لحاظ شده باشد و اگر صورت مسئله به عنوان سپرده و امانت بوده باشد ایراد دارد.

2 - حضرت آیت الله خامنه ای
سؤال:س: بيمه عمر چه حکمى دارد؟

پاسخ: شرعاً مانعى ندارد.

3 - حضرت آیت الله سیستانی
سؤال: حکم استفاده از بیمه عمر ا بیان کنید؟

پاسخ: اصل قرداد اسلامی است و استفاده از آن بلامانع می باشد.

4 - حضرت آیت الله مکارم
سؤال: اینجانب خود را بیمه کرده ام. بیمه این مجموعه به این صورت می باشد که در طول سی سال در صورتی که برای من حادثه ای پیش بیاید که منجر به فوت و یا هر صدمه دیگر هم از نظر مالی و هم از نظر خسارت شود، به خانواده من تا سقف صد میلیون تومان کمک می کنند. همچنین در صورتی که بعد از سی سال به من هیچ صدمه ای وارد نشود، بیمه مرا بازنشسته اعلام می کند و حدود یک میلیارد به من به عنوان حق بازنشستگی می دهد. می خواهم بدانم این پول صحیح و حلال است یا خیر؟

پاسخ: این نوعی قرارداد است و آنچه در مقابل آن می گیرند مانعی ندارد.پی نوشت : 

1- برگرفته از سایت متقین

2- برگرفته از سایت حضرت آیت الله خامنه ای

3- تماس با دفتر حضرت آیت الله سیستانی در قم( 0253-7741415)

4- برگرفته از سایت حضرت آیت الله مکارم

 

 

 

سوال از مقام معظم رهبری : نظر معظم له درباره بیمه عمر وسرمایه گذاری چیست.توضیح اینکه در این نوع بیمه فردبیمه گذار باید به صورت سالیانه و به مدت معلوم(مثلا 20سال)مبلغی را به شرکت بیمه پرداخت نماید.شرکت بیمه در قبال مبلغ دریافتی در پایان این مدت (مثلا 20سال)اصل سرمایه بعلاوه سود محقق شده رابه فرد پرداخت میکند.در طول این مدت نیز در صورت فوت فرد غیر از اصل سرمایه وسود آن مبلغی به عنوان سرمایه فوت به وراث میپردازد.

اینجانب سه سال قبل برای خود و همسر و فرزندم سه بیمه نامه تهیه نمودم وهر سال از درامد طول سال خود مبلغ این بیمه ها را می پردازم.حال این سوال برای اینجانب مطرح شده است:
آیا به این بیمه خمس تعلق میگیرد؟به کدامیک از این سه بیمه؟(بیمه همسروفرزندم هدیه من به ایشان وبرای تامین اتیه ایشان می باشد )
درصورت تعلق گیری خمس آن جه موقع باید پرداخت شود؟(باتوجه به اینکه تا 20سال به اصل پول دسترسی وجود ندارد مگر اینکه قرارداد بیمه فسخ گردد.)

پاسخ: 

پولی که هر سال برای بیمه عمر خودتان پرداخت می کنید، جزء مئونه همان سال حساب می شود و خمس ندارد. (1) پولی را هم که برای بیمه همسر و فرزندتان پرداخت می کنید. چون به آنان هدیه نموده اید خمس ندارد. اگر پرداخت پول بیمه عمر همسرتان را که شما به ایشان هدیه کردید خودش پرداخت نمی کند در اين صورت به شما وکالت پرداخت بدهد.
پی نوشت:
1. سؤال تلفنی ( 7112467 - 0251 ) از دفتر آیت الله خامنه ای . تاریخ 21 / 8 / 1390.پروتکل های 24 گانه یهود

کتاب پروتکل های دانشوران صهیون 

پروتکلهای 24گانه یهود

یکی از حیرت انگیزترین ، عجیب ترین و خطرناکترین کتابهای سیاسی که تاکنون انتشار یافته است ، کتاب پروتکل های حکمای یهود است . این کتاب مجموعه ای از سخنرانی های یک شخصیت برجسته یهودی (تئودور هرتزل) که بر چند تن از ثروتمندان و افراد با نفوذ یهودی در قالب یک برنامه بلند مدت برای نابودی تمامی ادیان جهان و فرهنگها و مردم دنیا بوده است !!!

پروتکلهای 24 گانه یهودیان برای نابودی جهان تا اکنون بسیار موفق بوده است .

خلاصه چند مورد : ما مردم را به فساد و تباهی می کشیم - ما به آزادی خاتمه می دهیم - ما اعتقاد به خدا را متزلزل می کنیم - فقر اسلحه ماست ...

 

تعداد صفحات کتاب :111 صفحه 

زبان : فارسی

قیمت : 400 تومان 

خرید آنلاین 

توجه : هنگام پرداخت آنلاین حتما در بخش "توضیحات خرید" نام کتاب رو بنویسید.


دانلود

 توجه : رمز دانلود 1 دقیقه الی 24 ساعت بعد از پرداخت برایتان ارسال می گردد .

 

برای مشاهده خلاصه پروتکلهای 24گانه بصورت تیتر وار به ادامه مطلب مراجعه کنید.

مستند ظهور

مستند بسیار زیبای ظهور

مستند ظهور

با زیر نویس فارسی

یک DVD

قیمت 4000 تومان

سفارش آنلاین

توجه : هنگام پرداخت آنلاین حتما در بخش " توضیحات خرید " نام مستند و آدرس خود را جهت ارسال پستی درج نمایید.

فیلم انتقام جویان

فیلم انتقام جویان 

فیلم انتقام جویان

 یک DVD

قیمت  3000

سفارش آنلاین

توجه : هنگام پرداخت آنلاین حتما در بخش " توضیحات خرید " نام فیلم و آدرس خود را جهت ارسال پستی درج نمایید.

گیم FEAR

 

گیم FEAR3

fear3


یکی از مشهورترین بازی های جذاب ترس و وحشت می باشد .

رده سنی : بزگسالان

ژانر : ترس و وحشت 

4DVD

قیمت : 12000 تومان 

سفارش آنلاین 

توجه : هنگام پرداخت آنلاین حتما در بخش " توضیحات خرید " نام بازی و آدرس خود را جهت ارسال پستی درج نمایید.

نرم افزار BlueStacks ( تبلت در دسکتاب شما!)

اگر دوست دارید که شما نیز یک تبلت در دسکتاب کامپیوتر خود داشته باشید که تمامی نرم افزارهای و گیم های اندروید را در رایانه شما برایتان اجرا کند نرم افزار زیر را دانلود نمایید!

 

نرم افزار BlueStacks

با نصب این نرم افزار در سیستم رایانه خود می توانید یک تبلت مجانی داشته باشید که تمام نرم افزارهای اندروید ( همچون وایبر تلگرام و ...) را می شود روی آن نصب و اجرا کرد!

بلو استک

سیستم  مورد نیاز :

ویندوز xpسرویس پک 3

رم : 2گیگ به بالا

قابل اجرا در تمامی سیستم عامل های ویندوز7 , 8

 


قیمت 2000 تومان 

پرداخت آنلاین 

توجه : هنگام پرداخت آنلاین حتما در بخش "توضیحات خرید" نام نرم افزار رو بنویسید.


دانلود 

 توجه : رمز دانلود 1 دقیقه الی 24 ساعت بعد از پرداخت برایتان ارسال می گردد .

 

تصویری از محیط نرم افزار 

 BlueStacksتصویر

 

راهنمای اجرای نرم افزار های اندروید بر روی نرم افزار BlueStacks :

- ابتدای نرم افزار را دانلود و نصب نمایید.

- سپس روی نرم افزار اندرویدی که بر روی ویندوز شما هست دوبار کلیک نماییدو منتظر بمانید تا نصب شود.

- در زمان نصب نرم افزارهای اندروید به هیچ عنوان نرم افزار BlueStacks نبندید و باز نگه دارید.


کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست

 

کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست      

           سنگ فرش هر خیابان از طلاست


اثر : کیم وو چونگ ( رئیس شرکت دوو Daewoo )

توضیح مختصر : کتابی در راستای راز موفقیت های اقتصادی و آموزشی برای موفقیت و پیشرفت جوانان می باشد .

تعداد صفحات : 277

زبان : فارسی

قیمت 800 تومان 


پرداخت آنلاین

توجه : هنگام پرداخت حتما در قسمت "توضیحات خرید " نام کتاب را بنویسید.

 

 

دانلود 

 توجه : رمز دانلود 1 دقیقه الی 24 ساعت بعد از پرداخت برایتان ارسال می گردد .


محاسبه سود و سرمایه بیمه عمر

نمونه محاسبه سود و سرمایه بیمه عمر :

 

 استعلام

 

 

برای مشاهده تصویر در ابعاد بزرگتر روی تصویر کلیک نمایید . 


درخواست استعلام جدید :

برای درخواست محاسبه استعلام مطابق با شرایط (حقوق ماهانه درخواستی ، مدت بیمه نامه دلخواه ) خودتان  فرم زیر را بصورت آنلاین پر نمایید .

استعلام درخواستی شما برایتان ایمیل خواهد شد.برای  مشاهد فرم آنلاین اینجا کلیک نمایید.فورم ثبتنام بهمراه راهنمای کامل پر نمودن آن

توسط: بهمن پرتو در 31 تیر 1394

 

دریافت فرم ثبنام بیمه عمر:   فورم شماره1     فورم شماره 2  

 

 راهنمای پر نمودن فورم :

-  افرادی که بالاتر از 18 سال باشند می توانند به عنوان بیمه گذار تلقی شوند افرادی هم که بالاتر از 15 سال باشند و شاغل باشند نیز می توانند بعنوان بیمه گذار تلقی شوند .

- بیمه گذار : کسی هست که خود یا فرد دیگری را بیمه می کند .

- بیمه شده : کسی هست که توسط خود یا شخص دیگری (توسط بیمه گذار) بیمه می شود.

- برای افراد بالاتر از 64 سال امکان بیمه شدن وجود ندارد .

- مدارک لازم برای بیمه شدن فقط کارت ملی بیمه گذار و بیمه شده و نیز پرداخت حق بیمه ماه اول در ابتدای عقد قرار داد می باشد ( درصورتیکه مثلا روش پرداخت را 3 ماهه انتخاب کرده باشد باید ابتداً حق بیمه ی 3 قسط ماه اول را بعنوان مثال هنگام ثبت نام پرداخت نماید و نیز می تواند وجه را به نماینده فروش داده و یا به حساب بیمه عمر پاسارگاد واریز نموده و قبض وصول آنرا بیاورد . شماره حساب بیمه عمر پاسارگاد 2-481111-810-225 می باشد . )

- درصورت نداشتن پلاک"منزل شخصی " نوشته شود و نیز کد پستی محل سکونت که معمولا در قبض آب برق و ... ها موجود است درج شود .

- در صورت تغییر مکان باید آدرس مکان جدید را کتبا به بیمه گر اعلام دارد .

- در صورتی که بیمه گذار و بیمه شده هر دو یکی باشند در بخش نسبت کلمه ی " اصلی " نوشته شود.

- مبلغ سپرده اولیه( اختیاری می باشد ) حداقل باید 100 هزار تومان باشد و حداکثر ... و نیز برای این بخش حتما باید اختیار نامه پر شود . اصل سپرده اولیه هر زمان قابل برداشت است (در صورتی که روش پرداخت حق بیمه ماهانه باشد اما در صورتیکه روش پرداخت حق بیمه مثلا 6ماهه باشد بیمه گذار در ماه پنجم می تواند تقاضای برداشت ، تغییر یا افزایش سپرده اولیه خود نماید. ) اما سود حاصل از آن تنها در پایان مدت قرارداد یا زمان فسخ قرارداد یا زمان بازخرید به وی پرداخت می شود.

- مزایای سپرده اولیه علاوه بر سود زیاد عدم مالیات و رای دادگاه نسبت به توقیف اموال بانکی به این مورد نافذ نیست . و نیز بعد از 30 سال حداقل 100 برابر می شود . که طبق همان سود بیمه نامه محاسبه می گردد.

- در صورتیکه مجموع اندوخته ریاضی و سپرده فردی به 2 میلیون تومان رسید بصورت خودکار از پوشش بیمه تکمیلی درمان پاسارگاد بهره مند خواهند شد .

- این پوشش تکمیلی درمان شامل هزینه های بیمارستانی مربوط به زایمان ، رفع عیوب انکساری چشم و هر نوع هزینه های سرپائی ، کلینیکی و پاراکلینی و دندانپزشکی نمی شود .  مثلا شامل هزینه های بستری جراحی و ... می شود .

- توان مالی پرداخت ماهانه حداقل 30 هزار تومان در ماه و حداکثر نامحدود ( سقفی برای آن تعیین نشده) می باشد .

-مدت بیمه نامه حداقل 5 سال و حداکثر 30 سال می باشد و برای سنین بالا طبق فرمول  :

 مدت بیمه نامه = سن فرد-70        محاسبه می شود         مثل 22=48-70

- امکان تغییر در بیمه نامه ، افزایش یا غیره یکسال بعد امکان پذیر است . (تقریبا 40 روز مانده به سررسید هر یک ازسنوات بیمه ای می تواند درخواست تغییر دهد )

- روش پرداخت حق بیمه 1ماهه 3 ماهه 6 ماهه و یکساله می باشد. ( اما روش پیشنهادی 3 ماهه و 6 ماهه می باشد )

- ضریب سرمایه بیمه عمر پیشنهادی 300 برابر می باشد

- ضریب سرمایه بیمه عمر در صورت فوت انتخاب گزینه زیاد و یا کم در اندوخته نهایی بیمه شده تاثیر دارد مثلا در صورتی که 300 زده باشد بعد از فوت 300برابر حق بیمه ماهانه به او پرداخت می شود اما در عوض هر ماه از حق بیمه ماهانه او درصد زیادی کسر می شود و در 60 بعنوان مثلا بعد فوت بیمه شده مبلغی برابر با 60 برابر حق بیمه به او پرداخت می شود اما در عوض ماهانه از حق بیمه او در صدکمتر ی کسر می شود .( برحسب جدول پیوست 11 باشد )

- افزایش سالانه حق بیمه می تواند از 0 تا 25 درصد باشد . ( اما بصورت پیشفرض بایستی 20 درصد باشد )

- افزایش سالانه سرمایه عمر نیز هر چقدر باشد باید از افزایش سالانه حق بیمه 10درصد کمتر باشد . و می تواند از صفر تا 20 درصد باشد. ( باید برحسب جدول پیوست 11 باشد )( لذا بطور مثال افزایش سالانه حق بیمه 20 درصد اگر باشد باشد افزایش سالانه سرمایه عمر را 10 درصد علامت زد )

- در صورتی که گزینه از کار افتادگی کامل و دائم زده شود یا حتما باید مبلغ سپرده اولیه داشته باشد و یا باید افزایش سالانه حق بیمه او رو روی 15 درصد بذاریم . و نیز افرادی که این گزینه رو انتخاب می کنند تاثیر زیادی در اندوخته نهایی آنها دارد مثلا 300میلیون از اندوخته نهایی او در پایان مدت قرارداد کسر می گردد . لذا انتخاب این گزینه تنها برای مشاغل سخت و ریسک دار که احتمال ازکارافتادگی زیاد در آنها وجود دارد پیشنهاد می شود ( حداکثر مبلغ پرداخت غرامت از کار افتادگی 40میلیون تومان می باشد)

- از کار افتادگی کامل و دائم فقط برای افراد شاغل می باشد و برای افراد بیکار و ... شامل نمی شود در صورتیکه اشتباهی زده شود بیمه خود اعمال نخواهد کرد .

- از کار افتادگی کامل و دائم فقط برای افراد 15 سال تا 60 می باشد .

- بیمه گذار باید حداکثر ظرف مدت 30 روز از تاریخ از کار افتادگی یا بیماری های خاص یا فوت کتبا مراتب را به بیمه گر اعلام دارد .

- دوران انتظار از کار افتادگی دو سال و هر سال مدارک را به بیمه گر ارائه دهد .

- اگر کسی بر اثر حادثه فوت شود در صورتی که مثلا 3برابر را زده باشد هم 3 برابر سرمایه بیمه عمر به او تعلق می گیرد هم+ یکبرابر سرمایه بیمه عمر در واقع 4 برابر سرمایه بیمه عمر به او تعلق می گیرد. اما حداکثر مبلغ پرداختی 200میلیون تومان می باشد .

- از کار افتادگی دائم حداقل باید 6ماه بدون انقطاع ادامه پیدا کند و از نظر پزشک تایید گردد .

- در صورتیکه فرد بعد از صدور بیمه نامه اش حتی بعد از سپری شدن یک روز از بیمه شدن ، فوت عادی یا براثر حادثه شود یا دچار حادثه یا بیماری خاص شود بلافاصله سرمایه بیمه عمر و غرامت حادثه و ... برای او اعمال می شود.

- در صورت نقص عضو کلی یا جزئی  و از کار افتادگی موقت پرداخت با توجه به انتخاب یکی از گزینه های یک دو یا سه برابر سرمایه عمر حداکثر تا 100 میلیون تومان خواهد بود.

- هزینه پزشکی ناشی از حادثه حداکثر تا 10 میلیون تومان می باشد.

- در صورت فوت بر اثر حادثه مجموع غرامت ها حداکثر 200میلیون و در صورت فوت عادی پرداخت تا حداکثر 100 میلیون تومان می باشد.

- پوشش حوادث و فوت براثر حادثه از سنین 12 تا 70 سالگی می باشد .

- پوشش بیماری های خاص فقط برای افراد 12 سال تا 60 سال می باشد برای فرد بیمه شده زیر 12 سال بعد 12 سال بصورت خودکار اعمال می شود .

- بیماری ها خاص فقط شامل 5 مورد می باشد : 1-سکته قلبی 2-سکته مغزی 3- جراحی باز قلب 4-انواع سرطان(هرگونه سرطان در جای غیر مهاجم و نیز کلیه سرطان های پوستی ( به غیر از ملانوم بدخیم ) از این مورد مستثنی هستند ) 5- پیوند اعضای اصلی (قلب ریه کبد کلیه مغز استخوان ) بدن

( حداکثر تا 25میلیون تومان برای هر یک حتی در صورتی که چندین مورد از آن یکجا  هم بوده باشد. فقط یکبار در طول کل قرارداد نامه اتفاق می افتد.)

- دوران انتظار پوشش بیماری خاص 3ماه می باشد یعنی 3 ماه بایستی تداوم یابد حتی درصورتیکه از زمان صدور بیمه نامه اش یکروز سپری شده باشد می تواند شامل پوشش بیماری خاص شود .

- سرمایه بیمه آتش سوزی مسکن حداکثر در سال اول تا 100میلیون و از سالهای بعد تا 500 میلیون تومان هست که آنهم 75 درصد مسکن و 25 درصد اثاثیه منزل را شامل می شود . ( درصورت نداشتن پلاک شماره بدنه کنتور آب یا برق نوشته شود . در صورتیکه چندین بیمه نامه آدرس آنها یکی باشد فقط برای یک بیمه نامه آدرس نوشته شود برای بقیه نه بعنوان مثال مثلا پدر و فرزندی باهم بیمه شوند فقط در بیمه نامه پدر بهتر است گزینه آتش سوزی زده شود در بیمه نامه فرزند نیاز نمی باشد زیرا مسکن هر دو یکی می باشد ) .

- استفاده کننده از سرمایه بیمه عمر در صورت حیات بیمه شده اکثرا بیمه گذار انتخاب می شود اما در صورت انتخاب گزینه سایر، باید یکی از افراد درجه یک خانواده باشد و یا کمیته ها و موسسات خیریه

- در صورت داشتین معافیت سربازی علت معافیت پزشکی و امثالهم دقیق و شفاف نوشته شود .

- در صورتیکه اطلاعات وارده شده خلاف واقع باشد بعد از حادثه یا فوت غرامتی پرداخت نمی شود .

( فقط اندوخته وی + سود به وی پرداخت می شود و اگر فوت کرد سرمایه فوت فقط پرداخت می شود و اگر نقص عضو یا ازکار افتاده یا شامل بیماری های خاص گردید غرامتی داده نمی شود . )

- بیمه شده می تواند 3 نوع ورزش حرفه ای را تحت پوشش بیمه قرار دهد .

- در بخش امضاء اگر بیمه شده بالاتر از 18 سال سن داشته باشد باید خودش امضا نماید.

 

- در صورت عدم رضایت و تمایل به فسخ حداکثر تا یکماه بعد از صدور بیمه نامه فرصت دارد و بعد از آن تا 6 ماه نمی تواند قرارداد را فسخ نماید و بعد از 6 ماه در صورت تمایل به فسخ می تواند فسخ نماید.

- در صورت فسخ تنها اندوخته بیمه شده بهمراه سود به وی بازگردانده می شود .

- بعلت گارانتی شدن بیمه ها توسط بیمه مرکزی از هر 5 سال بیمه پاسارگاد 50 درصد کل حق بیمه ها را به بیمه مرکزی پرداخت می کند لذا در صورتیکه زودتر از 5 سال قرارداد فسخ گرد 50 درصد اندوخته به وی بازگردانده می شود اما بعد از 5 سال هست سرمایه بیمه وی روی سود دهی عالی و جهشی می افتد . بطوریکه کمبود های 5 سال اول را نیز سریع جبران کرده و... (برای افراد زیر 12 سال بعد 3 سال روی سود دهی می افتد بعلت کم بودن ریسک پذیری )

- بعد از دو سال بیمه گذار می تواند 90 درصد از اندوخته خود را وام با سود 4 درصد بگیرد با اقساط 36ماهه

- سود تضمینی حق بیمه ها حداقل 18 درصد تا 5 سال + 85 درصد سود مشارکت

- بیمه شده یکماه فرصت دارد که اقساط ماه عقب افتاده خود را بپردازد و در صورت عدم پرداخت اگر در 6 ماهه اول باشد بدون استرداد هیچ و جهی بیمه نامه فسخ می شود اما اگر بعد 6 ماه باشد ارزش بازخریدی پرداخت می شود و اگر فوت کرد هر کدام از سرمایه یا ارزش بازخرید بیشتر باشد به بازماندگان تعلق می گیرد . و بیمه نامه به بیمه با سرمایه کم (مخفف) تبدیل می شود و تا 3 سال اقساط آن را پرداخت نموده بیمه نامه ادامه پیدا می کند (برقراری مجدد بمیه نامه صورت می گیرد ) اما اگر فسخ کرده باشد اگر قبل از یکسال همه اقساط معوق و هزینه دیرکرد رو پرداخت کرد بیمه نامه ادامه پیدا می کند اما اگر بعد (بیشتر از ) یکسال این اتفاق بیفتد ادامه بیمه نامه منوط به آزمایشات پزشکی و تایید پزشک خواهد بود .

- در صورتی که قرارداد را فسخ کرده و بخواهد دوباره برقراری مجدد نماید

- برای بعضی از بیماریهای خاص با نظر پزشک و با دریافت حق بیمه اضافی قابل بیمه شدن هست اما بیماری های لاعلاج نه .

- بعد بازنشستگی در صورت درخواست مستمری ، مستمری وی بر حسب 2درصد بیشتر از بالاترین سود بانکی بلند مدت سود اندوخته ریاضی وی خواهند بود .( و مستمری وی مادام العمر خواهد بود)

- حقوق بازنشستگی بعد 20 سال بیمه عمر بیشتر از حقوق بازنشستگی  30 سال تامین اجتماعی هست علاوه بر اینکه حق بیمه ماهانه بیمه عمر کمتر از حق بیمه ماهانه تامین اجتماعی هست .

- پرداخت قبوض اقساط می تواند از طریق بانک کشاورزی ، پاسارگاد یا تجارت انجام گیرد و نیز از طریق اینترنت بانک پاسارگاد و دستگاههای پوز و ATM نیز قابل پرداخت می باشد اما بایستی پرینت کد رهگیری پرداخت را نزد خود تا زمان اتمام قرارداد بیمه حفظ نمایند و یا کد رهگیری آنرا روی قبوض یادداشت نمایند.

استثنائات بیمه :

الف مسابقات سرعت و پروازهای اکتشافات و پروازهای اکروباتی

ب خطر جنگ و یا هرنوع حادثه نظامی

ج خودکشی قبل سه ساله مگر اینکه غیر ارادی باشد

د- در صورتیکه استفاده کننده یا بیمه گذار مسبب مرگ بیمه شده باشد.فقط سهم سایر استفاده کنندگان دیگر داده می شود و در صورت نبود سایر استفاده کنندگان به وراث قانونی بیمه شده پرداخت می شود .

ر- جرح و صدمه عمدی

ز جرح و صدمه یا از کار افتادگی بر اثر جنگ یا عملیات  نظامی شبه نظامی

س- صدمه بدنی یا اختلالات روانی قبل از صدور بیمه نامه

ش خودکشی :در صورتیکه 2 سال ازصدور بیمه نامه نگذشته باشد فقط اندوخته وی به بازماندگان وی تعلق می گیرد و در صورتیکه که بیشتر از 2 سال سپری شده باشد سرمایه عمر به بازماندگان وی تعلق می گیرد

 

 


سوالات متداول

توسط: بهمن پرتو در 31 تیر 1394

بیمه عمر و تامین آتیه چیست؟

طرح ممتاز و منحصر به فرد بیمه عمر و تشکیل سرمایه که بر اساس مدل شناخته شده جهانی Flexible universal lifeطراحی گردیده و در سراسر جهان یکی از پر طرفدارترین بیمه های عمر می باشد،با در نظر گرفتن نرخ تورم و سود سرمایه گذاری و ویژگیهای مربوط به خنثی کردن اثر تورم و محاسبه سود صندوق سرمایه گذاری به شکل مرکب،مناسب ترین گزینه برای کسانی است که با نگرش درست نگران آینده خود و خانواده خود هستند.
بطور کلی این بیمه نامه چها ر محور پس انداز ، عمر و حوادث و از کار افتادگی و وام و مزایای خاص را تحت پوشش قرار می دهد .

الف
بیمه گذار می تواند با صرفه جویی اندک در مخارج روزانه ( از 645 تا 10700 تومان ) و پس انداز آن نزد شرکت سهامی بیمه پاسارگاد از سود تضمینی و سود حاصل از تشکیل منافع استفاده نماید .

ب - در صورت فوت طبیعی حتی پس از پرداخت یک قسط استفاده کنندگان کل سرمایه انتخابی را دریافت و در صورت فوت در اثر حادثه دو برابر ( در صورت درخواست چند برابر ) سر مایه انتخابی به بازمانده یا استفاده کننده پرداخت خواهد شد .

ج
در صورت از کار افتادگی دائم بیمه گذار از پرداخت اقساط معاف و در پایان کل سرمایه را دریافت خواهد نمود .

د - پس از دو سال بیمه گذار می تواند از محل ذخیره ریاضی تا نود درصد ارزش ذخیره رباضی وام دریافت نماید.

مزایای ویژه این بیمه نامه چیست ؟

بیمه عمر و تامین آتیه شرکت بیمه پاسارگاد کاملاً انعطاف پذیر بوده، به گونه ای که منطبق بر شرایط و نیازهای شما طراحی گشته و در طی مدت اعتبار بیمه نامه می تواند همراه و هم گام با نیازهای شما شرایط قراداد تغییر یابد بدون آنکه نیازی به فسخ آن باشد.

پوشش های اضافی و تکمیلی به چه صورت است؟

پوشش بیمه فوت ناشی از حادثه :
این پوشش به افراد 12 الی 70 ساله تعلق می گیرد. در صورت فوت بیمه شده در اثر حادثه، سرمایة فوت بیمة عمر می تواند تا سه برابر افزایش یابد.
* پوشش از كار افتادگی:
این پوشش به افراد 15 الی 60 ساله ای که شاغل هستند تعلق می گیرد.
در صورت از كار افتادگی دائم و كامل بیمه شده (كه حداقل تا یکسال ادامه داشته باشد) تا پیش از سن 60 سالگی، شركت بیمه پاسارگاد متعهد می گردد حق بیمه عمر و تامین آتیه را (بدون حق بیمه پوشش های تكمیلی) تا پایان مدت قید شده درقرارداد بیمه تقبل نماید .
* پوشش بیمه بیماریهای تحت پوشش :
این پوشش به افراد 12 الی 60 ساله تعلق می گیرد و این پوشش بیمه شده را در برابر پنج بیماری بیمه كرده و قسمتی از هزینه های درمانی را حداكثر تا سقف 1.250.000.000 ریال متقبل خواهد گردید.
این بیماریها عبارتند از: سكتة قلبی- سكتة مغزی - سرطان - پیوند اعضاء اصلی بدن - جراحی قلب باز(کرونر)

ضمانت سود آوری و نرخ سود چگونه تعیین می گردد ؟

شركت بیمه پاسارگاد حداقل معادل هجده درصد(برای 5سال ابتدایی) سود را به مدت ده سال و بصورت علی الحساب تضمین مینماید . ضمنا حق بیمه های پرداختی را در سبد سرمایه گذاری خود متشكل از بازار بورس و سایر بازارهای سرمایه گذاری،جهت سرمایه گذاری بهینه قرار میدهد.

پشتوانه مالی و اعتباری شرکت بیمه پاسارگاد چیست ؟

شركت بیمه پاسارگاد ، علاوه بر پشتوانة قوی مالی خود و استفاده از اعتبار مؤسسات گروه بانك پاسارگاد ، همانند دیگر مؤسسات بیمه تحت نظارت و كنترل بیمة مركزی ایران قرار دارد. 50 درصد حق بیمه های پرداخت شده توسط بیمه گذار را نزد بیمة مركزی ایران بیمة اتكایی خواهد بود.
ضمن آنكه بطور اصولی بخشی از ریسك این طرح بیمه ای همانند دیگر طرح های بیمه ای به مؤسسات معتبر بیمه گران اتكائی بین المللی منتقل خواهد شد.

بعد از مدت پنج الی ده سال ارزش پول کاهش می یابد و سرمایه انتخابی ارزش آنچنانی ندارد!؟

درست است که ارزش پول طی سالیان متمادی کاهش خواهد یافت ولی باید در نظر داشت ارزش اقساط پرداختی نیز طی این سالها کاهش خواهد یافت و برای غلبه بر این موضوع می توان سالیانه با افزایش نرخ تورم سرمایه را نیز افزایش داد . ضمن اینکه نبا ید از نظر دور داشت که این پس انداز تحت پوشش بیمه است و در صورت حادثه می توان خود و یا بازماندگان از پوششهای آن استفاده کنیم .

برای گرفت وام چه ضمانهایی لازم است و مدت زمان وام و بازپرداخت آن چگونه است؟

برای دریافت وام باید حداقل دو سال از مدت بیمه نامه گذشته و 24 قسط پرداخت شده باشد که در صورت ثبت همه اقساط بدون هیچ تشریفاتی و فقط با ارایه بیمه نامه و کارت شناسایی چک وام در وجه بیمه گذار صادر خواهد گردید .
و بازپرداخت آن می تواند حداکثر تا 24 ماه بوده و همچنین می تواند بعد از اتمام هر وام بلافاصله درخواست وام جدید نماید.

در صورت تاخیر در پرداخت چگونه عمل می شود؟

چنانچه بیمه گذار بیش از یک ماه از پرداخت حق بیمه خودداری نماید از پایان یک ماه دیگر تحت پوشش بیمه نمی باشد و چنانچه قبل از شش ماه باشد بدون استرداد هیچ مبلغی و با اخطار کتبی بیمه نامه باطل خواهد شد و اگر بعد از شش ماه و پرداخت شش قسط چنین اتفاقی بیافتد در صورت فوت ارزش باز خریدی و یا ارزش سرمایه مخفف هر کدام بیشتر باشد به بازماندگان پرداخت خواهد شد و در صورت حیات ارزش باز خریدی پرداخت خواهد شد . اما پس از اینکه قبل از یکسال اقدام به پرداخت اقساط معوق و هزینه دیر کرد نماید بلا فاصله و بدون هیچ تشریفاتی شرایط بیمه نامه به شرایط قبلی تبدیل خواهد شد و چنانچه این اتفاق بعد از یکسال بیافتد ادامه بیمه نامه منوط به آزمایشات پزشکی و تایید پزشک خواهد شد .

اقساط بیمه نامه چگونه پرداخت می شود ؟

در حال حاضر اقساط بوسیله دفترچه هایی که مشترکا" توسط بانک پاسارگاد، بانک تجارت و کشاورزی تهیه گردیده پرداخت
می گردد. و مستقیما مبالغ به حساب فراگیر شرکت سهامی بیمه پاسارگاد واریز می گردد.
همچنین از طریق شناسه پرداخت و قبض که بر روی اقساط بیمه نامه چاپ شده است می توانید از طریق اینرنت بانک پاسارگاد پرداخت داشته باشید.

چه مبلغی به عنوان باز خرید بیمه نامه پرداخت می شود ؟

در صورت عدم تمایل بیمه گذار از ادامه قرارداد بیمه ای قبل از پایان قرار داد 15 % مبلغی معادل مبلغ ذکر شده در جدول بیمه عمر و تامین آتیه و در ستون حداقل سود تضمینی 15 % بصورت علی الحساب در آن سال پرداخت میگردد. لازم به ذکر است سالانه این مبلغ بر اساس سود سالانه شرکت تعیین گردیده و در هر صورت از 15 % سود تضمینی برای مدت 10 سال کمتر نخواهد بود.

آیا می توان شرایط بیمه نامه را تغییر داد ؟

بلی
اعمال تغییرات در شرایط بیمه نامه در طول مدت قرارداد در سررسید هر یك از سنوات بیمه ای مقدور می باشد .

آیا بیمه های عمر معاف از مالیات می باشند؟

حال اینكه در مورد سایر اموال و داراییها این امر تابع قانون انحصار وراثت می باشد. طبق مادة 136 قانون مالیات های مستقیم سرمایه بیمه عمر و نیز اندوخته حاصل از سرمایه گذاری های صورت گرفته، تماماً از پرداخت مالیات معاف می باشند و نظر به مادة 148 قانون مالیات های مستقیم بند (2- ج) مبالغ پرداختی از بابت بیمه عمر می توانند جزو هزینه های قابل قبول مؤسسات از نظر مالیات به حساب آیند.

پس از انحلال و ورشکستگی شرکت سرمایه مشتری چه می شود ؟

طیق ماده 60 از قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران، مصوبه سال 1350:
ماده 60. اموال مؤسسات بیمه همچنین ودایع مذكور در مواد 36 و 46 تضمین حقوق و مطالبات بیمه‏گذاران، بیمه‏ شدگان و صاحبان حقوق آنان است و در صورت انحلال یا ورشكستگى مؤسسه بیمه بیمه‏گذاران و بیمه‏شدگان و صاحبان حقوق آنان نسبت به سایر بستانكاران حق تقدم دارند. در میان رشته‏هاى مختلف بیمه حق تقدم با بیمه عمر است.

مؤسسات بیمه نمی‏توانند بدون موافقت قبلى بیمه مركزى ایران اموال خود را صلح حقوق نمایند و یا به رهن واگذار كنند و یا موضوع هر نوع معامله با حق استرداد قرار دهند.

دفاتر اسناد رسمى موظفند هنگام انجام این قبیل معاملات موافقتنامه بیمه مركزى ایران را مطالبه و مفاد آن‏را در سند منعكس كنند.

ماده 36. مؤسسات بیمه ایرانى با سرمایه حداقل یك‏صد میلیون ریال تشكیل مى‏شود كه باید 50 درصد آن نقداً پرداخت شده باشد میزان ودیعه‏اى كه عندالاقتضا براى هر یك از رشته‏هاى بیمه در نظر گرفته خواهد شد در آیین‏نامه‏اى كه از طرف بیمه مركزى ایران تهیه و به تصویب شوراى عالى بیمه می‏رسد تعیین خواهد شد.

ماده 46. مؤسسات بیمه خارجى باید طبق آیین‏نامه‏اى كه به پیشنهاد بیمه مركزى ایران به تصویب شوراى عالى بیمه مى‏رسد مبلغى براى هر یك از دو رشته بیمه‏هاى زندگى و سایر انواع بیمه نزد بیمه مركزى ایران تودیع‏ نمایند. مبلغ ‏این ودیعه در هریك از دو موردمذكور از پانصد هزار دلار یا معادل آن از ارزهاى مورد قبول بانك‏مركزى‏ایران‏ كمترنخواهد بود.

هر یك از مؤسسات بیمه خارجى باید درآمدهاى خود را سال‏ به ‏سال به ودیعه مزبور اضافه كند تا در هر مورد مبلغ ‏ودیعه حداقل به دو برابر مبلغ مصوب شوراى عالى بیمه برسد.
اافزایش ودیعه مازاد بر مبالغ فوق اختیارى است.

استثنایات این بیمه نامه چیست ؟

الف مسابقات سرعت و اکتشاف و پروازهای اکروباتی
ب
خطر جنگ و یا هر نوع حادثه دیگری که جنبه نظامی داشتته باشد .
ج - خودکشی قبل سه سال و 36 قسط کامل مگر اینکه ثابت شود خودکشی غیر ارادی بوده

د - در صورتیکه استفاده کننده یا بیمه گذار مسبب مرگ بیمه شده باشند.

مزایای بیمه عمر نسبت به نظام بانکی چیست ؟

الف در نظام بانکی با تغییر سیاست بانک مرکزی سود نیز تغییر می نماید ولی در بیمه عمر و تامین آتیه در هر شرایطی سود هیچ گاه کاهش نمی یابد و همچنین در صورت تشکیل منافع افزایش خواهد یافت .
ب
بیمه عمر و تامین آتیه ، پس اندازی منظم و سیستماتیک و البته اجباریست که پس انداز بانکی چنین خاصیتی ندارد .
ج - با وجود به اینکه در نیمه اول بیمه نامه در صورت باز خریدی مقداری ازسرمایه پرداختی بعنوان حق بیمه عمر و هزینه های بیمه گری کسر می گردد ولی این خود باعث می شود باز خریدی این بیمه نامه آخرین تصمیم باشد .
د - وام در این سیستم در عرض بیست دقیقه و بدون هیچ تشریفاتی پرداخت می شود ولی در نظام بانکی ........
ه - مهمتر از همه اینکه در هیچ بانکی عمر انسان در برابر کل پس انداز احتمالی باضافه سود آن بیمه نخواهد شد که در بیمه عمر و تامین آتیه چنین امری امکان پذیر می باشد.

پس اگر مطمئن باشیم عمر جاودانه خواهیم داشت نیازی به بیمه عمر نیست و فقط یک حساب بانکی خوب کافی است .
ولی اگر ۱
٪ احتمال وجود ریسک (حادثه و از کارافتادگی و ... ) احساس می کنید حتما در کنار یک حساب بانکی خوب یک بیمه نامه خوب عمروسرمایه گذاری داشته باشید.

آیا اشخاص بیمار نیز می توانند تحت پوشش این بیمه نامه قرار گیرند ؟

برخی از بیماری ها با نظر پزشک و دریافت حق بیمه اضافی قابل بیمه شدن می باشد ولی بیماری های لا علاج قابل بیمه شدن نمی باشد. در عین حال برای اینکه بیمه گر و بیمه گذار با مشکل مواجه نشوند بهتر است پرسش نامه با دقت مطالعه وتکمیل گردد.

شرایط بازنشستگی از محل عمر چه تفاوتی با حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی دارد ؟

در مدت 20 سال حقوق دريافتي بيش از حقوق دريافتي با سابقه 30 ساله تامين اجتماعي است. جمع حق بيمه پرداختي 20 ساله بسيار كمتر از 30 سال تامين اجتماعي است.
- نياز به اشتغال در محل يا تاييد بازرس تامين اجتماعي نميباشد و مناسب براي خانمهاي خانه دار يا كودكان و نوزادان.

مدارک لازم جهت پوشش از کار افتادگی را نام ببرید ؟

در صورت از کار افتادگی علاوه بر مدارک تاییدیه پزشکی قانونی و مراجع ذی صلاح نظریه و مدارک مورد درخواست پزشک معتمد بیمه گر نیز لازم می باشد.

مدارک لازم جهت گرفتن سرمایه را نام ببرید ؟

الف بیمه نامه و ضمایم آن
ب- قبوض رسید حق بیمه های پرداختی

ج - کارت شنا سایی ورونوشت آن

و در صورتیکه پرداخت سرمایه در صورت فوت باشد در اولین فرصت و حداکثر تا یک ماه از طرف استفاده کننده یا بیمه گذار کتبا" و با ذکر دلیل فوت به اطلاع بیمه گر برسد و علاوه بر مدارک فوق مدارک ذیل برای رسیدگی در اختیار بیمه گر قرارگیرد
1- گواهی رسمی فوت

2 - گواهی مشروح آخرین پزشک معالج که در آن علت بیماری شرح و سیر آن ذکر شده باشد .
3 - در صورتیکه فوت بر اثر حادثه باشد گزارش حادثه که توسط مراجع ذی صلاح تهیه شده باشد
4 - در صورتیکه استفاده کنندگان مشخص نشده باشند گواهی انحصار وراثت

شرایط و قوانین عمومی و خاص پوشش های بیمه عمر

توسط: بهمن پرتو در 31 تیر 1394


برای مشاهده قوانین و ماده ها روی تصاویر مربوطه کلیک نمایید. 
ماده ها شرایط عمومی 1
 شرایط عمومی 
ماده ها شرایط عمومی 2
شرایط عمومی 2
شرایط پوشش بیماریهای خاص
بیماری های خاص
شرایط پوشش تکمیلی آتش سوزی مسکن
شرایط مسکن
شرایط پوشش تکمیلی فوت و نقص عضو حادثه
نقص عضو
شرایط پوشش تکمیلی معافیت از پرداخت حق بیمه و از کارافتادگی
   ازکار افتادگی   

نماز

توسط: بهمن پرتو در 31 تیر 1394
آيت الله مجتهدي تهراني:ره

 

وضو ميگيري اما درهمين حال اسراف ميکني
نماز ميخواني اما بابرادرت قطع رابطه ميکني
روزه ميگيري اما غيبت هم ميکني
برپيامبر صلوات ميفرستي اما بدخلقي ميکني

دست.نگه.دار.باباجان!

ثواب‌هايت را درکيسهٔ سوراخ دار نريز!

ازدواج در آخرالزمان روایتی از پیامبر گرامی

توسط: بهمن پرتو در 31 تیر 1394
روایت از کتاب 30 صفحه‌ای التحصین ابن‌فهدحلی که شامل 54 حدیث است، تقدیم شما میشود:

 

عَنِ ابْنِ مَسْعُودٍ قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ص لَیَأْتِیَنَّ عَلَى النَّاسِ زَمَانٌ لَا یَسْلَمُ لِذِی دِینٍ دِینُهُ إِلَّا مَنْ یَفِرُّ مِنْ شَاهِقٍ إِلَى شَاهِقٍ وَ مِنْ جُحْرٍ إِلَى جُحْرٍ کَالثَّعْلَبِ بِأَشْبَالِهِ قَالُوا وَ مَتَى ذَلِکَ الزَّمَانُ قَالَ إِذَا لَمْ تُنَلِ الْمَعِیشَةُ إِلَّا بِمَعَاصِی اللَّهِ فَعِنْدَ ذَلِکَ حَلَّتِ الْعُزُوبَةُ قَالُوا یَا رَسُولَ اللَّهِ أَمَرْتَنَا بِالتَّزْوِیجِ قَالَ بَلَى وَ لَکِنْ إِذَا کَانَ ذَلِکَ الزَّمَانُ فَهَلَاکُ الرَّجُلِ عَلَى یَدَیْ أَبَوَیْهِ فَإِنْ لَمْ یَکُنْ لَهُ أَبَوَانِ فَعَلَى یَدَیْ زَوْجَتِهِ وَ وَلَدِهِ فَإِنْ لَمْ تَکُنْ لَهُ زَوْجَةٌ وَ لَا وَلَدٌ فَعَلَى یَدَیْ قَرَابَتِهِ وَ جِیرَانِهِ قَالُوا وَ کَیْفَ ذَلِکَ یَا رَسُولَ اللَّهِ قَالَ یُعَیِّرُونَهُ بِضِیقِ الْمَعِیشَةِ وَ یُکَلِّفُونَهُ مَا لَا یُطِیقُ حَتَّى یُورِدُوهُ مَوَارِدَ الْهَلَکَةِ

ترجمه :

از پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله نقل شده که فرمود:

قطعا زمانی بر مردم خواهد آمد که دین‌دار، دینش سالم نمی‌ماند مگر کسی که از بلندی به بلندی و از سوراخی به سوراخ دیگر فرار میکند بسان روباهی که از شیر درنده فرار میکند

اصحاب گفتند چه زمانیست آن زمان؟!

فرمود: در آن زمان زندگی جز با معصیت نیست پس در آن زمان مجرد ماندن رواست

اصحاب گفتند اما ای فرستاده خدا، شما ما را همواره به ازدواج امر کردید

فرمود: بله اما در آن زمان، هلاکت یک مرد به دست والدینش است
اگر والدینش فوت کرده بودند بدست زن و فرزندانش
اگر زن و بچه‌ای نداشت، بدست فامیل‌ها و همسایگانش

تنگی زندگی را عیب او میخوانند و برای همین سرزنشش میکنند
و او را به آنچه طاقتش را ندارد مکلف میکنند
تا در مواردی که هلاکتش در آن است، او را وارد کنند

بی حجابی

توسط: بهمن پرتو در 25 تیر 1394

كسي غنچه نهان شده در برگ رانچيد      

از بي حجابي است اگر عمر گل كم است

قبلی بعدی
بالا