صفحه خانگی|افزودن به علاقه مندی ها
  
نحوه نمایش مطالب: تاریخ | امتیاز | بازدیدها | نظرات | الفبایی

فورم ثبتنام بهمراه راهنمای کامل پر نمودن آن

توسط: بهمن پرتو در 31 تیر 1394

 

دریافت فرم ثبنام بیمه عمر:   فورم شماره1     فورم شماره 2  

 

 راهنمای پر نمودن فورم :

-  افرادی که بالاتر از 18 سال باشند می توانند به عنوان بیمه گذار تلقی شوند افرادی هم که بالاتر از 15 سال باشند و شاغل باشند نیز می توانند بعنوان بیمه گذار تلقی شوند .

- بیمه گذار : کسی هست که خود یا فرد دیگری را بیمه می کند .

- بیمه شده : کسی هست که توسط خود یا شخص دیگری (توسط بیمه گذار) بیمه می شود.

- برای افراد بالاتر از 64 سال امکان بیمه شدن وجود ندارد .

- مدارک لازم برای بیمه شدن فقط کارت ملی بیمه گذار و بیمه شده و نیز پرداخت حق بیمه ماه اول در ابتدای عقد قرار داد می باشد ( درصورتیکه مثلا روش پرداخت را 3 ماهه انتخاب کرده باشد باید ابتداً حق بیمه ی 3 قسط ماه اول را بعنوان مثال هنگام ثبت نام پرداخت نماید و نیز می تواند وجه را به نماینده فروش داده و یا به حساب بیمه عمر پاسارگاد واریز نموده و قبض وصول آنرا بیاورد . شماره حساب بیمه عمر پاسارگاد 2-481111-810-225 می باشد . )

- درصورت نداشتن پلاک"منزل شخصی " نوشته شود و نیز کد پستی محل سکونت که معمولا در قبض آب برق و ... ها موجود است درج شود .

- در صورت تغییر مکان باید آدرس مکان جدید را کتبا به بیمه گر اعلام دارد .

- در صورتی که بیمه گذار و بیمه شده هر دو یکی باشند در بخش نسبت کلمه ی " اصلی " نوشته شود.

- مبلغ سپرده اولیه( اختیاری می باشد ) حداقل باید 100 هزار تومان باشد و حداکثر ... و نیز برای این بخش حتما باید اختیار نامه پر شود . اصل سپرده اولیه هر زمان قابل برداشت است (در صورتی که روش پرداخت حق بیمه ماهانه باشد اما در صورتیکه روش پرداخت حق بیمه مثلا 6ماهه باشد بیمه گذار در ماه پنجم می تواند تقاضای برداشت ، تغییر یا افزایش سپرده اولیه خود نماید. ) اما سود حاصل از آن تنها در پایان مدت قرارداد یا زمان فسخ قرارداد یا زمان بازخرید به وی پرداخت می شود.

- مزایای سپرده اولیه علاوه بر سود زیاد عدم مالیات و رای دادگاه نسبت به توقیف اموال بانکی به این مورد نافذ نیست . و نیز بعد از 30 سال حداقل 100 برابر می شود . که طبق همان سود بیمه نامه محاسبه می گردد.

- در صورتیکه مجموع اندوخته ریاضی و سپرده فردی به 2 میلیون تومان رسید بصورت خودکار از پوشش بیمه تکمیلی درمان پاسارگاد بهره مند خواهند شد .

- این پوشش تکمیلی درمان شامل هزینه های بیمارستانی مربوط به زایمان ، رفع عیوب انکساری چشم و هر نوع هزینه های سرپائی ، کلینیکی و پاراکلینی و دندانپزشکی نمی شود .  مثلا شامل هزینه های بستری جراحی و ... می شود .

- توان مالی پرداخت ماهانه حداقل 30 هزار تومان در ماه و حداکثر نامحدود ( سقفی برای آن تعیین نشده) می باشد .

-مدت بیمه نامه حداقل 5 سال و حداکثر 30 سال می باشد و برای سنین بالا طبق فرمول  :

 مدت بیمه نامه = سن فرد-70        محاسبه می شود         مثل 22=48-70

- امکان تغییر در بیمه نامه ، افزایش یا غیره یکسال بعد امکان پذیر است . (تقریبا 40 روز مانده به سررسید هر یک ازسنوات بیمه ای می تواند درخواست تغییر دهد )

- روش پرداخت حق بیمه 1ماهه 3 ماهه 6 ماهه و یکساله می باشد. ( اما روش پیشنهادی 3 ماهه و 6 ماهه می باشد )

- ضریب سرمایه بیمه عمر پیشنهادی 300 برابر می باشد

- ضریب سرمایه بیمه عمر در صورت فوت انتخاب گزینه زیاد و یا کم در اندوخته نهایی بیمه شده تاثیر دارد مثلا در صورتی که 300 زده باشد بعد از فوت 300برابر حق بیمه ماهانه به او پرداخت می شود اما در عوض هر ماه از حق بیمه ماهانه او درصد زیادی کسر می شود و در 60 بعنوان مثلا بعد فوت بیمه شده مبلغی برابر با 60 برابر حق بیمه به او پرداخت می شود اما در عوض ماهانه از حق بیمه او در صدکمتر ی کسر می شود .( برحسب جدول پیوست 11 باشد )

- افزایش سالانه حق بیمه می تواند از 0 تا 25 درصد باشد . ( اما بصورت پیشفرض بایستی 20 درصد باشد )

- افزایش سالانه سرمایه عمر نیز هر چقدر باشد باید از افزایش سالانه حق بیمه 10درصد کمتر باشد . و می تواند از صفر تا 20 درصد باشد. ( باید برحسب جدول پیوست 11 باشد )( لذا بطور مثال افزایش سالانه حق بیمه 20 درصد اگر باشد باشد افزایش سالانه سرمایه عمر را 10 درصد علامت زد )

- در صورتی که گزینه از کار افتادگی کامل و دائم زده شود یا حتما باید مبلغ سپرده اولیه داشته باشد و یا باید افزایش سالانه حق بیمه او رو روی 15 درصد بذاریم . و نیز افرادی که این گزینه رو انتخاب می کنند تاثیر زیادی در اندوخته نهایی آنها دارد مثلا 300میلیون از اندوخته نهایی او در پایان مدت قرارداد کسر می گردد . لذا انتخاب این گزینه تنها برای مشاغل سخت و ریسک دار که احتمال ازکارافتادگی زیاد در آنها وجود دارد پیشنهاد می شود ( حداکثر مبلغ پرداخت غرامت از کار افتادگی 40میلیون تومان می باشد)

- از کار افتادگی کامل و دائم فقط برای افراد شاغل می باشد و برای افراد بیکار و ... شامل نمی شود در صورتیکه اشتباهی زده شود بیمه خود اعمال نخواهد کرد .

- از کار افتادگی کامل و دائم فقط برای افراد 15 سال تا 60 می باشد .

- بیمه گذار باید حداکثر ظرف مدت 30 روز از تاریخ از کار افتادگی یا بیماری های خاص یا فوت کتبا مراتب را به بیمه گر اعلام دارد .

- دوران انتظار از کار افتادگی دو سال و هر سال مدارک را به بیمه گر ارائه دهد .

- اگر کسی بر اثر حادثه فوت شود در صورتی که مثلا 3برابر را زده باشد هم 3 برابر سرمایه بیمه عمر به او تعلق می گیرد هم+ یکبرابر سرمایه بیمه عمر در واقع 4 برابر سرمایه بیمه عمر به او تعلق می گیرد. اما حداکثر مبلغ پرداختی 200میلیون تومان می باشد .

- از کار افتادگی دائم حداقل باید 6ماه بدون انقطاع ادامه پیدا کند و از نظر پزشک تایید گردد .

- در صورتیکه فرد بعد از صدور بیمه نامه اش حتی بعد از سپری شدن یک روز از بیمه شدن ، فوت عادی یا براثر حادثه شود یا دچار حادثه یا بیماری خاص شود بلافاصله سرمایه بیمه عمر و غرامت حادثه و ... برای او اعمال می شود.

- در صورت نقص عضو کلی یا جزئی  و از کار افتادگی موقت پرداخت با توجه به انتخاب یکی از گزینه های یک دو یا سه برابر سرمایه عمر حداکثر تا 100 میلیون تومان خواهد بود.

- هزینه پزشکی ناشی از حادثه حداکثر تا 10 میلیون تومان می باشد.

- در صورت فوت بر اثر حادثه مجموع غرامت ها حداکثر 200میلیون و در صورت فوت عادی پرداخت تا حداکثر 100 میلیون تومان می باشد.

- پوشش حوادث و فوت براثر حادثه از سنین 12 تا 70 سالگی می باشد .

- پوشش بیماری های خاص فقط برای افراد 12 سال تا 60 سال می باشد برای فرد بیمه شده زیر 12 سال بعد 12 سال بصورت خودکار اعمال می شود .

- بیماری ها خاص فقط شامل 5 مورد می باشد : 1-سکته قلبی 2-سکته مغزی 3- جراحی باز قلب 4-انواع سرطان(هرگونه سرطان در جای غیر مهاجم و نیز کلیه سرطان های پوستی ( به غیر از ملانوم بدخیم ) از این مورد مستثنی هستند ) 5- پیوند اعضای اصلی (قلب ریه کبد کلیه مغز استخوان ) بدن

( حداکثر تا 25میلیون تومان برای هر یک حتی در صورتی که چندین مورد از آن یکجا  هم بوده باشد. فقط یکبار در طول کل قرارداد نامه اتفاق می افتد.)

- دوران انتظار پوشش بیماری خاص 3ماه می باشد یعنی 3 ماه بایستی تداوم یابد حتی درصورتیکه از زمان صدور بیمه نامه اش یکروز سپری شده باشد می تواند شامل پوشش بیماری خاص شود .

- سرمایه بیمه آتش سوزی مسکن حداکثر در سال اول تا 100میلیون و از سالهای بعد تا 500 میلیون تومان هست که آنهم 75 درصد مسکن و 25 درصد اثاثیه منزل را شامل می شود . ( درصورت نداشتن پلاک شماره بدنه کنتور آب یا برق نوشته شود . در صورتیکه چندین بیمه نامه آدرس آنها یکی باشد فقط برای یک بیمه نامه آدرس نوشته شود برای بقیه نه بعنوان مثال مثلا پدر و فرزندی باهم بیمه شوند فقط در بیمه نامه پدر بهتر است گزینه آتش سوزی زده شود در بیمه نامه فرزند نیاز نمی باشد زیرا مسکن هر دو یکی می باشد ) .

- استفاده کننده از سرمایه بیمه عمر در صورت حیات بیمه شده اکثرا بیمه گذار انتخاب می شود اما در صورت انتخاب گزینه سایر، باید یکی از افراد درجه یک خانواده باشد و یا کمیته ها و موسسات خیریه

- در صورت داشتین معافیت سربازی علت معافیت پزشکی و امثالهم دقیق و شفاف نوشته شود .

- در صورتیکه اطلاعات وارده شده خلاف واقع باشد بعد از حادثه یا فوت غرامتی پرداخت نمی شود .

( فقط اندوخته وی + سود به وی پرداخت می شود و اگر فوت کرد سرمایه فوت فقط پرداخت می شود و اگر نقص عضو یا ازکار افتاده یا شامل بیماری های خاص گردید غرامتی داده نمی شود . )

- بیمه شده می تواند 3 نوع ورزش حرفه ای را تحت پوشش بیمه قرار دهد .

- در بخش امضاء اگر بیمه شده بالاتر از 18 سال سن داشته باشد باید خودش امضا نماید.

 

- در صورت عدم رضایت و تمایل به فسخ حداکثر تا یکماه بعد از صدور بیمه نامه فرصت دارد و بعد از آن تا 6 ماه نمی تواند قرارداد را فسخ نماید و بعد از 6 ماه در صورت تمایل به فسخ می تواند فسخ نماید.

- در صورت فسخ تنها اندوخته بیمه شده بهمراه سود به وی بازگردانده می شود .

- بعلت گارانتی شدن بیمه ها توسط بیمه مرکزی از هر 5 سال بیمه پاسارگاد 50 درصد کل حق بیمه ها را به بیمه مرکزی پرداخت می کند لذا در صورتیکه زودتر از 5 سال قرارداد فسخ گرد 50 درصد اندوخته به وی بازگردانده می شود اما بعد از 5 سال هست سرمایه بیمه وی روی سود دهی عالی و جهشی می افتد . بطوریکه کمبود های 5 سال اول را نیز سریع جبران کرده و... (برای افراد زیر 12 سال بعد 3 سال روی سود دهی می افتد بعلت کم بودن ریسک پذیری )

- بعد از دو سال بیمه گذار می تواند 90 درصد از اندوخته خود را وام با سود 4 درصد بگیرد با اقساط 36ماهه

- سود تضمینی حق بیمه ها حداقل 18 درصد تا 5 سال + 85 درصد سود مشارکت

- بیمه شده یکماه فرصت دارد که اقساط ماه عقب افتاده خود را بپردازد و در صورت عدم پرداخت اگر در 6 ماهه اول باشد بدون استرداد هیچ و جهی بیمه نامه فسخ می شود اما اگر بعد 6 ماه باشد ارزش بازخریدی پرداخت می شود و اگر فوت کرد هر کدام از سرمایه یا ارزش بازخرید بیشتر باشد به بازماندگان تعلق می گیرد . و بیمه نامه به بیمه با سرمایه کم (مخفف) تبدیل می شود و تا 3 سال اقساط آن را پرداخت نموده بیمه نامه ادامه پیدا می کند (برقراری مجدد بمیه نامه صورت می گیرد ) اما اگر فسخ کرده باشد اگر قبل از یکسال همه اقساط معوق و هزینه دیرکرد رو پرداخت کرد بیمه نامه ادامه پیدا می کند اما اگر بعد (بیشتر از ) یکسال این اتفاق بیفتد ادامه بیمه نامه منوط به آزمایشات پزشکی و تایید پزشک خواهد بود .

- در صورتی که قرارداد را فسخ کرده و بخواهد دوباره برقراری مجدد نماید

- برای بعضی از بیماریهای خاص با نظر پزشک و با دریافت حق بیمه اضافی قابل بیمه شدن هست اما بیماری های لاعلاج نه .

- بعد بازنشستگی در صورت درخواست مستمری ، مستمری وی بر حسب 2درصد بیشتر از بالاترین سود بانکی بلند مدت سود اندوخته ریاضی وی خواهند بود .( و مستمری وی مادام العمر خواهد بود)

- حقوق بازنشستگی بعد 20 سال بیمه عمر بیشتر از حقوق بازنشستگی  30 سال تامین اجتماعی هست علاوه بر اینکه حق بیمه ماهانه بیمه عمر کمتر از حق بیمه ماهانه تامین اجتماعی هست .

- پرداخت قبوض اقساط می تواند از طریق بانک کشاورزی ، پاسارگاد یا تجارت انجام گیرد و نیز از طریق اینترنت بانک پاسارگاد و دستگاههای پوز و ATM نیز قابل پرداخت می باشد اما بایستی پرینت کد رهگیری پرداخت را نزد خود تا زمان اتمام قرارداد بیمه حفظ نمایند و یا کد رهگیری آنرا روی قبوض یادداشت نمایند.

استثنائات بیمه :

الف مسابقات سرعت و پروازهای اکتشافات و پروازهای اکروباتی

ب خطر جنگ و یا هرنوع حادثه نظامی

ج خودکشی قبل سه ساله مگر اینکه غیر ارادی باشد

د- در صورتیکه استفاده کننده یا بیمه گذار مسبب مرگ بیمه شده باشد.فقط سهم سایر استفاده کنندگان دیگر داده می شود و در صورت نبود سایر استفاده کنندگان به وراث قانونی بیمه شده پرداخت می شود .

ر- جرح و صدمه عمدی

ز جرح و صدمه یا از کار افتادگی بر اثر جنگ یا عملیات  نظامی شبه نظامی

س- صدمه بدنی یا اختلالات روانی قبل از صدور بیمه نامه

ش خودکشی :در صورتیکه 2 سال ازصدور بیمه نامه نگذشته باشد فقط اندوخته وی به بازماندگان وی تعلق می گیرد و در صورتیکه که بیشتر از 2 سال سپری شده باشد سرمایه عمر به بازماندگان وی تعلق می گیرد