صفحه خانگی|افزودن به علاقه مندی ها
  
ایلیا رایان » دانشنامه ها: » دانشنامه سخنان بزرگان » خلاصه کتاب به سوی کامیابی 4( اثر : آنتونی رابینز)

خلاصه کتاب به سوی کامیابی 4( اثر : آنتونی رابینز)

توسط: بهمن پرتو در 23 تیر 1394

خلاصه کتاب به سوی کامیابی 4( اثر : آنتونی رابینز):

- نکته آن است که خود را در حضور جمع ، به تصمیم های خود متعهد کنیم بطوری که نتوانیم از تصمیم خود برگردیم .

- هر چه بیشتر تصمیم بگیرید ، قدرت تصمیم گیری شما بیشتر می شود .

- همین امروز ، در مورد دو کار که به تاخیر انداخته اید تصمیم بگیرید : یک تصمیم که گرفتن آن آسان و یک تصمیم که کمی دشوارتر باشد . بلافاصله در جهت عملی کردن هر یک از آنها قدمی بردارید و این کار را باقدم دیگری که فردا برمیدارید ادامه دهید . با این عمل ، عضلات تصمیمگیری شما نیرومند می شوند و می تواند بزودی تغییراتی بزرگ ، در تمامی جهت زندگی خود به وجود آورید .

- رمز آزادکردن نیروهای واقعی آن است که هدفهای هیجان آوری برای خود قرار دهید که حقیقتاً نیروی خلاقه را در شما زنده کند و محرک شور و شوق باشد.

- یک هدف را که مهیج تر باشد برگزینید . چیزی باشد که بخاطر آن ، صبحها زودتر از خواب برخیزید و شبها دیرتر به بستر بروید .

- بسیاری از چیزها در اطرافتان وجود دارند که به کار موفقیت و عملی شدن رویاهای شما می آیند ، اما متوجه وجود آنها نمی شوید . زیرا هدفهای خود را به روشنی تعریف نکرده اید .

- پشتکار ، ارزشمندترین عامل شکل دهنده کیفیت زندگی است و حتی از استعداد نیز مهمتر است .

- رمز رسیدن به هدفها ، شرطی کردن ذهن است . دست کم روزی دوبار ( که بهترین آن صبح است ) ، هدفهایی را که نوشته اید بررسی کنید . آنها را در جایی قرار دهید که هر روز چشمتان به آنها بیفتد : مثلا در کیف پول در دفترچه یادداشت و ...

- مقصود واقعی از داشتن هدف این است که ضمن تعقیب هدف ، شخصیت شما به عنوان یک فرد انسانی نیز ساخته شود . پاداش واقعی شما شخصیتی است که به عنوان یک انسان ، پیدا می کنید .

- سعی کنید از هر روز خود به کاملترین صورت ، استفاده نمائید .

- چیزهایی که آنها را باعث رنج و یا مایه لذت می دانید ، سرنوشت شما را شکل می دهند .

-بجای اینکه احساس کنید در دام افتاده اید ، سعی کنید از نیروی رنج به سود خود استفاده کنید . ببینید در گذشته و حال چه کشیده اید ! رنج را با شدتی احساس کنید که شما را وادار به عمل سازد .

- تعلل و عقب انداختن کارها ، یکی از شایعترین راههای فرار از رنج است . اما اگر کاری را به تأخیر بیندازید ، معمولاً نتیجه اش این است که بعداً به رنج و دردسر بزرگتری دچار می شوید .

- آیا هدفی دارید که شما را به هیجان آورد ، اما لازمه اش این باشد که کاری را که قبلاً نکرده اید ، انجام دهید ؟ کی خیال دارید خود را در حالی که به موفقیت رسیده اید در نظر مجسم سازید ؟

- آدمی برای خوشبخت بودن ، باید احساس کند که دائماً در حال رشد است و برای موفق شدن در دنیای بازگانی امروز، شرکتها باید بطور مداوم پیشرفت کنند . روشن است که ما باید پیشرفت مداوم را اصل زندگی خود قرار دهیم ، نه اینکه به فکر هدفهای گذرا باشیم .

- بخاطر داشته باشید که نه تنها سوالاتی که از خود می پرسید ، بلکه حتی سوالاتی هم که مطرح نمی کنید ، در سرنوشتتان موثرند .

برای اینکه به سطحی تازه از موفقیت در هر یک از جنبه های زندگی دست یابید ، در جستجوی کسانی باشید که قبلاً به هدفهای دلخواه شما رسیده اند . آنگاه سوالاتی را که آنان می کنند ، الگوبرداری کنید .

- آنچه را که واقعاً می خواهید روشن سازید .

برای عادتهای قبلی ، جانشینی پیدا کنید . ( مبارزه با عواطف و رفتارها کافی نیست باید آنها را با عادات بهتری جایگزین کرد .


تگها: آنتونی رابینز- بسوی کامیابی

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.